środa, 9 grudnia 2015

The Cave (Postacie grywalne)

UWAGA !!! Post może zawierać spoilery 

The Knigh (Rycerz) 


Talent: Ochrona przed wszelkimi urazami od ognia przez pociski po upadki z dużych wysokości.
Przedmiot pożądania: Miecz Ekskalibur

Etap, który należy do naszego rycerza to oczywiście zamek z królem, powabną białogłową w diademie i ziejącą ogniem maszkarę, której przysmakiem, są wszyscy ci którzy postanawiają zakłócić jej spokój. Przedstawia nam historie jak z bajki rycerz ubija smoka za co nagrodą jest ręka księżniczki, wiekuista chwała i co chyba najważniejsze tron.
To aż nazbyt wiele dla osoby która kryje się pod tą zbroją. Coś o czym nawet nie śmiał marzyć. Jednak czy podoła ? Nie sądzę.

Historia tego błędnego rycerza jest bardzo ciekawa, a zakończenie uważam za jedne z ciekawszych w grze. Świetna postać na pierwszą rozgrywkę. Zagadki nie są najtrudniejsze, a specjalny talent naszego bohatera sprawia, że przez całą grę świetnie sobie radzi i jest bardzo pomocny. Wspomnienia naszego rycerza nie są specjalnie zaskakujące po pierwszych klatkach jednak oba zakończenia są super i polecam je odkryć. To wszystko sprawia że uwielbiam grać ta postacią.

The Hillbilly (Wieśniak) 

Talent: Możliwość przebywanie pod wodą nieograniczoną ilość czasu. 
Przedmiot pożądania: Ogromny różowy miś 

Słodki wieśniak przez całe życie samotny pragnie tylko jednego- miłości. Jego serce podbija niesamowita dwunoga dama, aby wkraść się w jej względy robi wszystko by wręczyć piękności prezent idealny. Taką oto drogę wybrał sobie by zaznać nieco prawdziwej miłości. Naiwne to ale cóż prosty człowiek wybiera proste rozwiązania. Nie jesteś zbyt przystojny ?  To kup sobie miłość kobiety wysiłkiem i drogimi prezentami. Jeśli oczywiście można to będzie nazwać miłością. 

Historia naszego wieśniaczka zdecydowanie nie porywa z siłą wodospadu jednak plansza przedstawia się bardzo przyjemnie i kolorowo. Zagadki w tym etapie wymagają trochę kombinowania i dużo czasu nawet wtedy gdy już wiesz co masz zrobić. Jednak sam poziom jest fajnie wyważony. Super moc naszego bohatera sprawia, że bardzo łatwo można przeoczyć jedno wspomnienie, bo zazwyczaj nie zwraca się uwagi na takie prozaiczne rzeczy jak podwodne tunele znajdujące się poza zasięgiem wzroku. Co do zakończeń jedno nie do ogarnięcia drugie przesłodkie. Ogólnie spoko. 

The time traveler (Podróżniczka w czasie) 

Talent: Możliwość przenikania przez niektóre przeszkody zagradzające drogę. 
Przedmiot pożądania: Złota figurka z własną podobizną. 

Kogo z nas nie denerwuje nie sprawiedliwość losu gdy ktoś kogo uważamy za głupszego od siebie osiąga coś na co my zasługujemy bardziej? Brzmi jak opis typowego hejtera, jednak czasem naprawdę tak bywa że pracujesz na coś ciężko i nie osiągasz tego, a ktoś inny dzięki szczęściu kradnie ci sukces sprzed nosa. Jeszcze bardziej irytujący jest to gdy się na prawo i lewo przechwala swoimi niezasłużonymi osiągnięciami. Naszej podróżniczce puściły nerwy. 

Musze przyznać, ze etap poświęcony podróżniczce w czasie jest najciekawszy ze wszystkich. Co prawda podróże w czasie nie są tak proste jak przedstawiony w grze mechanizm jednak na swój sposób świetnie pokazuje łańcuch przyczynowo skutkowy. Co więcej trzeba się nieźle na główkować, aby samodzielnie połączyć wszystkie fakty i pozostawione w grze wskazówki. Choć sama historia wyłaniająca się ze wspomnień jak i zakończenia nie są już tak doskonałe. Jednak to nie zmienia faktu że ta kosmiczna laska jest jedną z moich ulubionych postaci. Po za tym muszę przyznać, że wizualnie zrobiona jest najlepiej z całej omawianej siódemki.

The Scientist (Naukowiec) 

Talent: Nadzwyczajne hakerskie umiejętności.
Przedmiot pożądania: Worek pieniędzy. 

Jak już coś się w życiu odkryje to zawsze pozostaje pytanie czy to co odkryłaś ma służyć światu czy tobie. Pieniądze żądzą światem i kreują go tak jak pragną tego ci, którzy go posiadają. Pani naukowiec stanęła przed niełatwym wyborem, mieć wszystko czego zapragniesz czy uratować świat przed własnym odkryciem. 
Cóż taki wybór nigdy nie jest łatwy. 

Etap związany z naszą panią naukowiec nie należy do jakiś specjalnie trudnych jest wyjątkowo logiczny i chyba jedyny, który przeszłam bez niczyjej pomocy od a do z. Sama bohaterka nie posiadają talentu który przydaje się jakoś specjalnie poza jej własną planszą. Jednak jej historia jest świetna, cała od początku do końca krzyczała "odkryj mnie całą" zakończenia są ciekawe i nie powiedziała bym, że którekolwiek z nich jest złe, oba mają swoje plusy, prawda ? 

The adventure (Miłośniczka przygód) 

Talent: Umiejętność wykorzystanie haka i liny w przeprawie przez trudne zakamarki mapy. 
Przedmiot pożądania: Sarkofag  

Lubie eksplorować grobowce zdobywać ich skarby i być w centrum uwagi. Odważna i dążąca do celu choćby i po trupach. Nie cofnie się przed niczym by osiągnąć to czego pragnie. 
Charakterek tej blondyneczki kupił moją miłość choć nie byłam do niej specjalnie przekonana na samym początku. Jednak jej plansza jest genialna, a fabuła rozgrywająca się w tej egipskiej piramidzie wręcz epicka. 
Co prawda historia życia już nie jest taka ciekawa ogólnie mogła bym się bez niej obejść tak samo zakończenia statyczne i przewidywalne. Jednak w tej postaci na pewno nie to jest najważniejsze. Talent miłośniczki przygód jest bardzo przydatny w innych planszach i ułatwia grę, szczególnie jak ktoś pamięta o ich używaniu. 
Maksyma "Nigdy się nie poddawaj" przy tej dziewczynie nabiera nowego znaczenia. Czasem jednak trzeba pomyśleć czy warto. 

The Twins (Bliźniaki)  

Talent: Możliwość pozostawienia swoich duszków na kilka chwil, co na przykład pozwoli przejść przez bramę, której otworzenie wymaga ciągłego trzymania wajchy. 
Przedmiot pożądania: Pudełko trutki na szczury

Beztroskie dzieciństwo i dwójka kochających rodziców.Czego pragnie dziecko ? Wolności, czyli braku ciągłych nakazów, zakazów i szlabanów. By to osiągnąć trzeba zrobić tylko jedno- pozbyć się rodziców. Piotruś pan uciekł od tych którzy nakładali na niego ograniczenia, nasza słodka parka natomiast wymyśliła coś bardziej realnego niż magiczny pył. 

Bliźniaki podbiły moje serce jak tylko je zobaczyłam. Niesamowicie pięknie dopasowują się do klimatu gry. Po za tym to jak się poruszają jak razem działają niczym jedno ciało wygląda niesamowicie. Ich plansza jest ciekawa, historia z resztą też zakończenie realne choć nie za ciekawe. Naprawdę tak niewiele mi brakuje do ideału, bardziej wymagające zakończenie chociaż jedno z dwóch i nic więcej tu nie potrzeba. Jednak nie można mieć wszystkiego, prawda ? 
Talent naszych słodkich dzieciaczków przydaje się praktycznie przez całą grę, choć zazwyczaj i tak używa się do tego innej postaci, bo dzięki temu nie musimy się bić z czasem. 

The Monk (Mnich) 

Talent: Telekineza- umiejętność przesuwania niektórych przedmiotów siłą woli.
Przedmiot pożądania: Złota figurka buddy

Niektórzy zrobią wszystko by osiągnąć swój cel. Dla ambicji z własnej dumy i pragnienia bycia najlepszym. Osiągnięcia tego najwyższego celu. Każdy chce być wyjątkowy. Choć czasem gdy komuś brak cierpliwości może posunąć się za daleko. Jednak przecież mnisi charakteryzują się cierpliwością, prawda ? Więc co złego może się stać. Cóż najwidoczniej uczciwość nie zawsze popłaca.

Najtrudniejsza postać w całej grze, takie jest moje osobiste zdanie. Po za tym wydaje się to trochę nie logiczne bo jak ktoś kto posłużył się takimi sztuczkami by pokonać własnego mistrza może zająć jego miejsce. Najwidoczniej nie zna się na tyle ile powinnam nad religiami wschodu by to zrozumieć. Czy tam ich hierarchią społeczną, jednak powiem szczerze, że on ma jedną z ciekawszą historie obrazkową w grze. Jednak sam jakoś nie porwał mnie niczym specjalnym. Cóż może moja niechęć bierze się stąd że dostałam napadu wścieklizny macicy podczas durnych zagadek tego poziomu.

Ogólnie to już koniec. Jak widać postacie występujące w grze są ciekawe i dla niektórych naprawdę warto zagrać. Choć rzadko zdarza się połączenie ciekawa historia z ciekawą planszą to dzięki temu ma to swoją równowagę i harmonię. Co więcej mamy tu niesamowitą mieszankę narodowości, ale wszystkich łączy jedno, morderstwo i samolubstwo.

Lolli BeatriceBrak komentarzy:

Prześlij komentarz