niedziela, 6 grudnia 2015

The Cave

 Recenzja


Po przegraniu prawie 24 godzin i odkryciu wszystkich historii postanowiłam w końcu napisać recenzje gry w której się wręcz zakochałam. Jednak recenzja to będzie dopiero początek...


"The Cave to połączenie zręcznościówki, przygodówki oraz gry logicznej, czerpiące inspiracje z klasycznych serii, takich jak Metroid czy Castlevania. Produkcja powstała w amerykańskim studiu Double Fine, założonym przez weterana branży Tima Schafera. Nad grą pracował zespół pod kierownictwem Rona Gilberta, legendarnego twórcy dwóch pierwszych części Monkey Island oraz kultowego Maniac Mansion."
 źródło: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=18440
The Cave to połączenie zręcznościówki, przygodówki oraz gry logicznej, czerpiące inspiracje z klasycznych serii, takich jak Metroid czy Castlevania. Produkcja powstała w amerykańskim studiu Double Fine, założonym przez weterana branży Tima Schafera. Nad grą pracował zespół pod kierownictwem Rona Gilberta, legendarnego twórcy dwóch pierwszych części Monkey Island oraz kultowego Maniac Mansion.
Źródło: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=18440
 Gra miała swoją premierę w 3013 roku.

Mamy do dyspozycji siedem postaci, za każdym razem do gry możemy wybrać tylko trzy. Gra dostosowuje plansze do naszego wyboru, a każda z dostępnych postaci ma własny pokój, który pokazuje czego pragnie najbardziej i jak przedstawia się jego prywatna historia.
Psychologia postaci jest niesamowita. Pokazuje co ludzie są w stanie zrobić by coś osiągnąć lub gdy owładną nimi silne emocje. Oczywiście chyba nie będzie tu spojlerem jak powiem, że zazwyczaj kończy się to śmiercią, zasłużoną bądź nie.


Gra "The cave" jest platformowa grą logiczną. Opiera się na rozwiązywaniu zagadek przy pomocy znalezionych lub dostępnych przedmiotów oraz specjalnych talentów oferowanych bohaterów. Ciekawym motywem jest również współpraca między bohaterami. Czasem trzeba się szybko przełączyć między jedną, a drugą postacią by odblokować sobie dalszą drogę.
Trzeba się nieco namęczyć by wszystko rozwikłać samodzielnie. Niestety ja tego nie dokonałam bardzo często wspomagałam się filmami Kiny lub MagdalenyMariMoniki. (Swoją drogą bardzo zachęcam do odwiedzenia ich kanałów, bo dziewczyny są świetne. Dzięki tej drugiej postanowiłam kupić pierwszą grę na streamie, czyli właśnie dzisiaj omawianą.


Nie można zapomnieć o tym że gra jest niezwykle klimatyczna, ma bardzo przyjemną grafikę i pasującą muzykę. Te dopracowane szczegóły bardzo uprzyjemniają rozgrywkę i sprawiają, że grę przechodzi się z niesamowitą przyjemnością więcej niż raz.
Oczywiście gra oprócz możliwości poczucia się inteligentniejszymi niż jesteśmy w rzeczywistości daje nam dziecinną radość odkrywania. Tajemnic mamy tu sporo a najważniejsze z nich to te, które skupiają się na naszych głównych bohaterach. Prawdę mówiąc wciągnęło mnie to tak bardzo, że postanowiłam skolekcjonować też wszystkie "osiągnięcia" i już naprawdę niewiele mi brakuje by osiągnąć ten cel.


Niesamowity klimat dodaje też głos samego narratora. W sumie strasznie żałuje że nie ma oficjalnej polskiej wersji, bo nie rozumiem wszystkiego co on tam pierdoli. Szkoda trzeba będzie wszystko sobie ładnie przetłumaczyć na własną rękę.
Produkcja jest pięknie zrobiona praktycznie bez błędów (postać zawiesiła mi się tylko raz.... no dobra dwa razy, ale dało radę ją odblokować bez wyłączania gry)
Bardzo polecam wszystkim tym którzy chcą zająć swój czas czymś ambitnym.Idealne do rozruszania szarych komórek i poćwiczenia nie raz zanikającej w tych czasach umiejętności logicznego myślenia.

Oczywiście mówię tu w samych superlatywach, więc jako istota myśląca zawsze możesz sprawdzić prawdziwość moich słów i zagrać sam. Swoimi doświadczeniami możesz podzielić się na własnym blogu lub u mnie w komentarzach.
Dziękuje za uwagę i zapraszam na kolejne posty.

Lolli BeatriceBrak komentarzy:

Prześlij komentarz